Bilsem Online Videoları

Videolarla Bilsem Online

Bilsem Online Genel Tanıtım

Bilim ve Sanat Eğitim Merkezleri (BİLSEM) Millî Eğitim Bakanlığı’nın her yıl düzenlediği tablet sınavıyla öğrenci alımı yapmaktadır. Sınavlarda çıkan sorular ve uygulama şekli minik dostlarımızın potansiyellerini göstermeleri açısından zorlayıcı olabiliyor. Bilsem Online, çocukların mobil cihazlar ve bilgisayarları verimli kullanması ve Bilsem sınavlarına hazırlanmaları için kuruldu. BİLSEM tablet sınav sistemi ve soru yapısıyla tam uyumlu bir platform oluşturduk. Veliler, öğretmenler ve eğitim kurumları için öğrencilerin performansını takip edebilecekleri bir sistem geliştirdik.


1) Ziyaretçi Girişi ve Üye Olma

Sayfanın üst kısmında gördüğünüz menüler yardımıyla bilsem sınavı ve bilsemonline.com hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları üst alanda 2 menü görebilecektir. Sayfasının sağ üst köşesindeki üye kayıt butonuna tıklayarak ya da www.bilsemonline.com/kayit linkini kullanarak üyelik oluşturma sayfasına ulaşabilirsiniz.

2) Abonelik Satın Alma İşlemleri

Sitenin tüm imkanlarından faydalanmak için önce https://www.bilsemonline.com/paketler linkini kullanarak Paketler sayfamıza ulaşabilirsiniz. Sizin için en uygun paketi satın alabilirsiniz. Paketlerin birbirlerinden tek farkı kullanım süresidir. Her paket, satın alanlar için web sayfamızdaki tüm hizmetlere kullanım hakkı verir.


3) Aboneler İçin Bilsem Online

Bilsem Online'da herhangi bir paket satın almış kullanıcılar paket süreleri boyunca sitenin tüm imkanlarından faydalanabilirler. Sitemizden etkin bir şekilde faydalanabilmek için "Bilsem kategori çalışmaları, günlük çalışma etkinliği ve deneme sınavları" sırasıyla kullanmanız büyük önem arz taşıyor.

4) Test Ekranı ve Puanlama sistemi

Önceliğimiz soruların doğru cevaplanmasıdır. Ancak şampiyonlar listesinde öğrencileri sıralayabilmek için bu soruları ne kadar sürede cevapladıkları da puanlamaya dahil edilmiştir. Öğrenci 100 saniyeden geriye doğru sayarken hangi saniye içinde doğru cevabı işaretleyip sonraki soru butonuna tıklamışsa, o saniye değeri öğrencinin puan hanesine yazılır.


5) Bireysel Performans Takibi

Öğrenciler, her testin sonunda o testte gösterdikleri performans sonuçlarını görür. Bu sonuç ekranında; öğrencinin kaç soru çözdüğü, bu soruları ne kadar sürede çözdüğü, kaç puan aldığı gibi veriler görülürken aynı verileri türkiye ortalamaları ile kıyaslamak mümkündür. Ayrıca bu veriler sütun grafikleriyle de desteklenmiştir. Öğrenciler ya da aileler bu ekranda gördükleri sonuçları sosyal medya hesaplarında paylaşabilir böylece tatlı bir rekabet başlatabilirler.

6) Kurumsal Performans Takibi

Kurum yetkilileri kendi kullanıcı adı ve şifreleriyle siteye giriş yapmalıdır. Devamında sitenin sol üstündeki “kurumsal butonuna” tıklayarak kurumsal performans takip sayfasına ulaşabilirler. Kurum yetkilileri bu ekranda; kullanıcı ekleyebilir, kullanıcıların günlük, kategori temelli ve deneme sınavı sonuçlarını takvim yardımıyla gün gün inceleyebilirler. Ayrıca, sol menüde yer alan “tüm kullanıcılar” listesine ulaşarak, listedeki her kullanıcının ayrıntılı performansına “performans” butonundan ulaşabilirler.