BİLSEM BLOG

Türkiye'nin Eğitim Bloğu

Bilsem Online 1. BİLSEM Deneme Sınavı Sonuçları

 • Yazar: Bilsem Online
 • 26.12.2017
 • Görüntülenme : 4212

Bilsem Online platformunda kullanıcılarımız 12 deneme sınavı çözebiliyor. Ödüllü deneme sınavı olan 12. deneme sınavı tamamlanana dek tüm sınavların sonuçlarını yayımlayacağımızı belirtmiştik. Ayrıca sonucu açıklanan deneme sınavlarını "tekrar çözülebilir" şekilde yeniden ayarlıyoruz. Böylece daha önce deneme sınavını tamamlamış olsanız bile tekrar çözebileceksiniz.

Şunu açıklıkla ifade etmeliyiz ki miniklerin performansı gerçekten harika. Sorular üzerinde kendi stratejilerini oluşturarak çözüm üzerine çabalıyorlar. Süreç içinde hem çözüm yolları keşfediyor hem de soruları kavrayarak "zaman faktörünü" en ideal şekilde kullanmanın yolunu öğreniyorlar. Doğru cevap ve zaman ilişkisi ne kadar önemli olsa da en önemli sonuç çocuğunuzun kendi stratejisini oluşturması ve sorular için özgün bakış açısı geliştirmesidir. Bu bilinçle hareket ettiğimiz taktirde çocukların soru türlerini ve çözüm yollarını kendiliğinden kavrayabilmelerini, sorular karşısında zamanı daha etkin kullanarak hızlı ve doğru sonuç almalarını sağlayabiliriz.

Deneme sınavı sonuçlarında sınıf düzeyleri gözeterek sonuç açıklayacağımızı belirtmiştik. Buna göre 26.12.2017 01:00 tarihine dek oluşan katılım dahilinde 1. Bilsem deneme sınavı sonuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Katılan öğrenci sayısı : 2671
 • Türkiye geneli ortalama puan : 2645.9
 • Türkiye geneli ortalama doğru sayısı : 31.59
 • Türkiye geneli ortalama süre : 720.68 sn

1. DENEME SINAVI SONUÇLARI - GENEL LİSTE (TÜM SINIF DÜZEYLERİ)

1. DENEME SINAVI SONUÇLARI - 1. SINIFLAR

Onlar 1. sınıf öğrenci :) Zaman zaman üst sınıflardan daha iyi performans sergilediklerini görebiliyoruz. Bu minikleri özellikle tebrik ediyoruz.

1. DENEME SINAVI SONUÇLARI - 2. SINIFLAR

1221 puan ve üzerinde sonuç elde eden 2. sınıf öğrencilerimizi kutluyoruz.

1. DENEME SINAVI SONUÇLARI - 3. SINIFLAR

1060 taban puan, 3761 tavan puan olmak üzere geniş katılım sağlayan ve hem doğru cevap hem de zamanlama açısından farklarını ortaya koyan 3. sınıf öğrencilerimizi de tebrik ediyoruz.

1. DENEME SINAVI SONUÇLARI - TÜM SORULARI DOĞRU CEVAPLAYANLAR

Zaman her alanda olduğu gibi testlerde de büyük öneme sahip. Ancak nihai hedef soruları doğru çözmektir. 1. deneme sınavındaki tüm soruları doğru cevaplayan ve bu sırada süreyi çok iyi kullanan 19 öğrencimizi canı gönülden kutluyoruz.

Yorumlar (0)

Son Yazılar

 • 2019 Türkiye Geneli Ücretsiz Bilsem Deneme Sına...

  Türkiye geneli bilsem deneme sınavı sonuçları

  20.01.2019
 • Bilsem Sınavına Hazırlık

  Bilsem sınavına hazırlık için doğru yerdesiniz. Online çalışmalarla bilsem sınavına hazırlık yapabilirsiniz. Sizin için en güncel en doğru ve uygun yöntemleri paylaşıyoruz.

  06.07.2018
 • Bilsem Sınavına Hazırlık ve Konsantrasyon

  Üstün zekâlı ve yetenekli öğrenciler genellikle akademik başarılarının yüksek olması nedeniyle sistem tarafından desteklenmesi gereken öğrenci grupları arasında görülmemektedir...

  11.11.2018
 • Bilsem Öğrenci Seçimi Nasıl Oluyor?

  BİLSEM kelimesi başta eğitimciler olmak üzere siz değerli okuyucularıma ne hatırlatıyor? Çoğumuzun aklına bilmek fiilinin şart eki almış hâli geliyor; değil mi?

  14.11.2018
 • Bilsem 2019 Grup Tarama Uygulaması Tanıtım Sür...

  BİLSEM 2019 Grup Tarama Uygulaması, tablet bilgisayar üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Yayımlanan tanıtım sürümünde soruların cevaplanma şeklini anlatan 3 adet animasyon, 3 adet alıştırma ve 20 soru bulunmaktadır.

  22.12.2018