HEMEN ÜCRETSİZ KAYIT OLUN

ÜCRETSİZ ÜYE OL

Okula Dönüş Tavsiyeleri

Okula Dönüş Tavsiyeleri
| Görüntülenme 589

Yaz tatilinin sona ermesiyle beraber okul döneminin başlaması öğrencilerin okul dönemine adapte olmasını zorlaştırıyor. Bu yazıda öğrencilerin okula dönüşünü, adapte olmasını sağlayacak birkaç tavsiyeden bahsedeceğiz.

UYKU DÜZENİ

Çocuğunuzun okul uyku takvimine dönebilmesini kolaylaştırmak için okul başlamadan 1 gün önce değil 1 hafta önceden yavaş yavaş okul uyku düzenine geçiş yapması sağlayabilirsiniz. Sadece uyku düzeni değil yemek yeme düzeninin de okul takvimine göre geçişinin yapılması yaralı olacaktır.

Bilsem Online’a  ÜCRETSİZ KAYIT OLMAK için tıklayınız.


 MOTİVASYONUNU ARTTIRIN

Çocuğunuzun okula dönüşü kolaylaştırmak için motivasyonunu arttırabilirsiniz. Okul için gerekli olan malzemelerin listesini beraber hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız listenin alışverişini beraber yapabilirsiniz. Çocuğunuzun kendi seçimlerini yapmasına izin vermeniz motivasyonunun daha fazla artmasına olanak sağlayabilir.

               Yaz tatili sürecinde görüşemediği okuldaki arkadaşları ile tekrar görüşebileceğini hatırlatabilirsiniz.

Bilsem Online’a  ÜCRETSİZ KAYIT OLMAK için tıklayınız.

 Peki okula dönüş döneminde çocuklarınızın okul başarısına destek olmak ve zeka gelişimini katkıda bulunmak ister misiniz? Bilsemonline ile çocuğunuzun bilişsel zeka gelişimini birçok kategoride geliştirme olanağına sahip olacaksınız. Bilsemonline Kısa süreli bellek çalışmaları, Perspektif, Sayı dizisi Hatırlatma ve benzeri birçok kategoriyi içerisinde bulundurmaktadır. 

Bilsem Online ÖZELLİKLERE VE KATEGORİLERE erişmek için tıklayınız.  

 Bilsem online içerisinde bulunan Günlük Çalışmalar kısmı ile çocuğunuzu günlük olarak gelişmesine olanak sağlarken içerisinde bulunan deneme sınavlarıyla beraber çocuğunuzun kendini denemesini sağlamaktadır ve Şampiyonlar Listesi ile beraber çocuğunuzun diğer çocuklar arasındaki sıralamasını öğrenebileceksiniz. 

               Çocuğunuzun yaz döneminde kendisini geliştirmesi, dijital ortamlardaki vaktini verimli kullanması için şimdi Bilsem Online’a Ücretsiz kaydolun.

Bilsem Online’a  ÜCRETSİZ KAYIT OLMAK için tıklayınız.

 

 

 

 

 


EĞİTİM

|

MOBİL UYGULAMA

|

BİLSEM

Blog

Türkiyenin en kapsamlı Bilsem Eğitim Blogu ile Bilsem
Sınavları'na hazırlanın
Yarıyıl Tatilleri Ne Zaman? Sömestr Tatili Ne Zaman?

Yarıyıl Tatilleri Ne Zaman? Sömestr Tatili Ne Zama...

Milli Eğitim bakanlığının açıkladığı 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı Çalışma Takvimi’ne göre 1. Ara Tatil Başlangıç /Bitiş tarihleri 14 Kasım 2022 - 18 Kasım 2022 ve Yarıyıl/Sömetr Tatili tarihleri ise 23 Ocak 2023 - 3 Şubat 2023 tarihleri arasında olaca

Devamı
Okula Dönüş Tavsiyeleri (Ara Tatil)

Okula Dönüş Tavsiyeleri (Ara Tatil)

12 Eylül 2022 tarihinde 2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim Yılı başlayan öğrenciler 14 Kasım 2022 tarihiyle beraber 1. Ara Tatillerine ulaştılar. Bu dönem içerisinde çocuklarınızın okula dönüşünü kolaylaştıracak ve adapte olmasını sağlayacak birkaç tavsiyeden

Devamı
Bilsem Sınavı Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

Bilsem Sınavı Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak?

Bilsem sınav tarihleri her yıl Kasım-Aralık ayı gibi açıklanmaktadır. 2022-2023 dönemi içerisinde de bu aylar içerisinde açıklanması bekleniyor.

Devamı